Ако ви е омръзнало непрекъснато да тупирате и стилизирате косата си за повече обем или пък си мечтаете за по-дълга коса, най-добре е я сгъстете и удължете.
Преди да направите тази крачка, трябва да се посъветвате със специалист дали е удачно да се подлагате на такива процедури. При положение, че имате падаща и слаба коса, ще трябва да се въздържите. Ако пък нямате такъв проблем, фризьорът ще ви препоръча най-правилният за вас метод за удължаване или сгъставяне и най-подходящата коса, съобразявайки се с вашия тип.
Иначе предимствата на вградената коса никак не са малко – стои естествено и се слива със собствената, третира се както нея – ресане, миене, боядисване, оформяне.
Методи за вграждане
Чрез зашиване
Косата се разделя на пътища, където се зашива за собствената. Този метод е един от първите и е от най-използваните. На 2-3 месеца трябва да се посещава фризьорския салон за поддръжка. Не се препоръчва на хора със слаб косъм.
Чрез сплитане
Представлява оплитане на собствената с допълнителната коса. Разнообразието на плитки е голямо.
Чрез лепене на отделни кичури
Кичури се залепват за косата с различни лепила (кератин, силикон). Този метод е един от най-вредните както за вашата, така и за допълнителната коса. Голямото му предимство е, че ви прави да изглеждате най-естествено. Кичурите се разделят по цялата глава и така може да се наблегне на определени участъци, за да се постигне конкретен ефект. Поддръжка се извършва на 2-3 месеца.
Чрез клипси
Допълнителната коса е на редове и се прикрепя към собствената чрез клипс щипки. Този метод е предпочитан, защото не уврежда вашата коса. Освен това чуждата се маха и слага по всяко време и не изисква посещение при специалст.
Чрез стикери
Препоръчва се на жени с рядка коса. Допълнителната коса се залепва за собствената чрез малки стикери, които се поставят един до друг. Лепенките не издържат повече от 3 седмици.
Очаквайте продължение