На ексклузивно събитие за медии и партньори френският концерн Legrand – световен лидер в производството на продукти и системи за електрически инсталации и информационни мрежи с над 100-годишна история, представи своята иновативна програма ELIOT* в областта на Internet of Things. Тя e ключов елемент от стратегията на компанията за развитие на свързани устройства, предназначени за „умните домове“, предоставящи нови ползи за потребителите. Прагматичният подход на концерна, опитът в строителния сектор, близката връзка с клиентите и капацитетът в иновациите са гаранция за стабилността и устойчивостта на това стратегическо портфолио на Legrand.

Продуктите със знака ELIOT се отличават с изключително стилен дизайн, иновативност, интуитивност и богати възможности за персонализация. Компанията представи фокусно три от тях.

Новият видео домофон CLASSE 300X13E превръща всяко жилище в свързан дом, който лесно може да се контролира отвътре и от разстояние с помощта на смартфон. CLASSE 300X13E се отличава с голям 7-инчов дисплей, изключително стилен дизайн – в тъмен и светъл цвят – и високотехнологични функции. Интегрираната Wi-Fi връзка позволява свързването със смартфон и управление само с едно докосване, благодарение на специалното приложение. Устройството дава абсолютна свобода на потребителите да изпращат команди от всяка точка вътре и извън дома като приемане и провеждане на разговори, отваряне на входната врата или вратата на гаража, обаждане до вкъщи, видеонаблюдение, дори включване на пръскачките или осветлението в градината. Благодарение на интегрираната Wi-Fi свързаност Classe 300X13E монтира лесно и е перфектното решение за всеки един модерен дом или офис.



Smarther е елегантен, свързан термостат с интегрирана Wi-Fi връзка, с фин минималистичен дизайн, подходящ за всяко пространство и интериорен стил. Благодарение на сензорния си дисплей, термостатът е изключително лесен за употреба и позволява управление на отоплението, охлаждането или промяна на температурата само с едно докосване. Чрез приложение през смартфона си потребителите могат лесно и ефективно да управляват температурата по всяко време и отвсякъде, дори и далеч от дома, и така да пестят енергия.



Свързаната видео шпионка е умен и стилен продукт, чийто монтаж не изисква окабеляване и инсталирането му е изключително лесно. Необходими са единствено директна връзка с Wi-Fi мрежа и инсталирано приложение на мобилно устройство. На него потребителите получават като съобщение снимка при позвъняване на вратата и могат да видят посетителите си – независимо дали са си вкъщи или са извън дома. Видео шпионката работи с батерии, устойчива е на атмосферни влияния и може лесно да се монтира на открито или закрито. Тя разполага с широкоъгълна инфрачервена камера с LED подсветка - за снимки, дори и на тъмно.



„Целта на програмата ELIOT е обединение в обща програма на свързаните ни устройства. ELIOT продуктите са подходящи както за реновация на съществуващи сгради, така и за новостроящите се. Трансформацията на стандартните електрически инфраструктури към „умни” свързани устройства на практика увеличава комфорта на потребителя в дългосрочен план. Тя прави иновациите на компанията ни широко достъпни. Това е част от ценностите и целите на Legrand за разширяване на портфолиото от свързани устройства, а и защото продуктите ни се характеризират с лекота на използване и инсталация, и са много интуитивни.“, сподели Людмил Даскалов – директор на Легранд България.

„Растежът на пазара на свързани устройства открива нова ера за строителния сектор. Като важен фактор в дигиталната трансформация на индустрията, ние в Legrand инвестираме сериозни средства и ресурси в разработката и производството на свързани решения и продукти, както за бизнес клиентите, така и за крайните потребители. В световен мащаб Legrand има вече над 20 милиона инсталирани свързани устройства и тази цифра непрекъснато нараства“, заяви Иван Хейда, мениджър за Централна и Източна Европа в Legrand.

В своята над стогодишна история компанията винаги е била на гребена на нововъведенията и е предлагала най-добрите решения в областта на електрическите и цифрови инфраструктури. Тя разполага с повече от 36 000 служители в над 80 държави и генерира над 5 милиарда евро оборот за 2016 г.