Никола Тесла е успял да направи много неща в живота си: допринесъл е за развитието на електричеството и е разгадал тайната на египетските пирамиди. На какво се основава теорията на учения и защо много от съвременните му колеги не могат да я разберат?
Малцина знаят, че Никола Тесла всъщност е страдал от халюцинации от петгодишна възраст, пише theday.ru. В състояние на емоционална възбуда момчето виждало светкавици и изкривени предмети, а тихите звуци възприемало като гръмотевици.
И до днес теоретиците спорят дали можем да се доверим абсолютно на всички думи на Тесла. Не можем да отговорим еднозначно на този въпрос, но смятаме, че си струва да се запознаем с мнението му за египетските пирамиди, поне за общо развитие.
В дневниците си като 20-годишно момче Никола е записал, че Великите пирамиди в Гиза съвсем не са това, което смятат историците. Първото нещо, на което физикът обръща внимание, е липсата на каквото и да било споменаване на пирамидите в египетските папируси. Няма никакви сведения за построяването им. Първото споменаване на осмото чудо на света принадлежи на древногръцкия историк Херодот.
Също така Тесла говори, че пирамидите никога не са служили като място за погребение на управници. За това свидетелства липсата, на каквито и да било подписи или дори капаци на саркофази.
И може би най-парадоксалното твърдение е, че пирамидите изобщо не са построени от египтяни. Постройките са се появили на Земята в онези времена, когато не е имало нито цивилизация, нито държава. По-късно хитрите и практични египтяни просто адаптирали конструкциите според нуждите и си присвоили авторството.
Колко ли още нови неща се открием благодарение на записите на Никола Тесла?