Злато за България! Вижте кое съчетание изстреля грациите на върха (Видео)

Грациите ни спечелиха златен медал на Световното първенство на съчетанието с пет обръча. Любопитна подробност е, че вчера, при многобоя, именно на това съчетание чаровниците допуснаха грешки, но днес, на финала, те го изиграха отлично и получиха оценка 23,300.

Втори остана отборът на Япония, а трети - Италия. Рускините се наредиха на четвърто място.

При втората композиция - с три топки и две въжете, нашите момичета допуснаха неточности и не успяха да вземат медал. И тук рускините не стигнаха до първото място, а останаха втори.

Българските гимнастички - Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова, изиграха композициите си пред погледа на президента на България - Румен Радев, който беше в залата. Да подкрепят момичетата бяха дошли и много спортисти.

Гала вечерта зъвърши с 30-минутен спектакъл, разказващ легендата за любовта между Неда и Боян. За да пресъздадат тази любовна приказка гимнастичките от ансамблите на различните държави представиха специални композиции на килима, който беше осветен от специални ефекти и се преобразяваше за секунди.