Автор
Woman.bg

Какво трябва да знаете за антицелулитния масаж

Хората, които искат да се отърват от целулита първо се сещат за антицелулитния масаж.

При това си представят куп приятни неща – релаксиращото усещане от масажа, минимума изразходени усилия от тяхна страна и гладка и стегната кожа само няколко седмици след започване на курса масажи...

Но както се оказва за добър и траен резултат от антицелулитния масаж клиентът трябва да е активен, а не пасивен участник.

1. Преди всичко трябва да осмислите факта, че антицелулитният масаж служи за профилактика и отстраняване на целулита, а не на излишните натрупани килограми. Огледайте се критично и си направете сметка от какво трябва да се отървете – само от целулита или и от няколко допълнителни килограма? После регулирайте храненето си:

* Ако сте напълнели леко (до 3-4 килограма) можете да съчетаете антицеулитния масаж с програма за отслабване по ваш избор (само не и строги и рязко ограничаващи диети).

* Ако излишните килограми са над 5, първо трябва да нормализирате телесното си тегло и чак после да се заемете с целулита.

* Ако целулитът е в начален стадий на развитие (първи или втори стадий), ще можете да се отървете от него за един курс антицелулитни масажи. Ако обаче се е развил до 3-4 стадий, искат се комплексни мерки за борба с него – добавете към масажите специални физически упражнения и определен режим на хранене.


2. Какво да правите след масажа? Най-добре е след процедурата да полежите 20-30 мин., без да натоварвате гръбнака и мускулите, а после да пиете 200-300 гр. вода или зелен чай. Ако веднага след масажа започнете да се движите, това ще намали ефективността на процедурата.

3. Стандартният курс антицелулитни масажи включва 10-12 процедури с интервали по 1-2 дни между тях. Някои хора се заблуждават, че ако масажът се прави по-често – например два пъти на ден – целулитът ще изчезне по-бързо. Но това не е така. Масажът стимулира процеси, които помагат на организма да изчисти целулита. За протичането на тези процеси обаче се иска време. Затова прекъсванията от 1-2 дни са задължителни.

4. Ако след пълен курс антицелулитни масажи (10-12 процедури) не сте задоволени от резултата, направете прекъсване от 2-3 седмици и ако имате желание и възможност, започнете нов курс.

5. За ефективно отстраняване на целулита много хора прилагат и допълнителни методи – специални упражнения, контрастни душове и др. Тези процедури е добре да се правят на другия ден след масажа.


6. След провеждането на антицелулитен масаж не трябва да възникват синини. Синината е кръвоизлив в тъканите, при който се разрушават най-малките капиляри. Това забавя много скоростта на премахване на целулита. Ако след масажа получавате трайни синини, необходимо е да прекъснете процедурата до възстановяване на нормалното кръвообращение в тъканите.

Надяваме се тези съвети да ви помогнат да извлечете максимална полза от антицелулитния масаж.