Възможно ли е приятелство между бивши? Струва ли си да поддържате такава връзка след раздялата? Как може да се развие? Защо бившият ви предлага приятелство? Как да отговорите на такова предложение? Що за приятелство ще е това? Възможно ли е приятелство между бивши? Какви клопки крие? Какво е приятелството?
Това е безкористна връзка между хора, които се харесват. Приятелството се основава на взаимен интерес, взаимно разбиране и взаимна подкрепа. Тълковните речници ни дават това определение. В приятелството хората задоволяват нуждата си от общуване, разбиране и приемане от хората. Такива връзки имат голям потенциал. И доста често, когато се разделят, единият партньор предлага на другия: „Нека си останем приятели“.
Струва ли си да останеш приятелка с бившия си?
Раздялата не е лесен процес. Болезнена е за мнозина. Особено за тези, които се интересуват от разпадналата се връзката. Те не искат да загубят човека, който някога е бил най-близък до тях. Има толкова много неща, които го свързват с него.
Любовта обаче е охладняла. Планини от неразбиране, несъгласие и кавги са се настанали между мъжа и жената. Често при него или нея ще се появил някой друг. Партньорите вече не виждат бъдещето си заедно. Или единият от тях. В същото време има силен навик да споделят опит помежду си, да дават и да получават подкрепа. Именно с това се обясняват подобни предложения за приятелство. Това е компромис с болката. В крайна сметка не е лесно да загубиш връзка, която вече е станала част от живота, част от личността.
Но това е на теория. Какво се случва в действителност? Какви са капаните на приятелството с бившите?
)
Навикът да прекарвате време с бившия си
Това ви ограничава да имате нова връзка. Както се казва: свято място празно не остава. Уж мястото в сърцето (и главата) сякаш вече е освободено. Но в същото време продължава да е заето. Това е противоречие, несигурност.
Виждат ви заедно с бившия
Не само вашите роднини и приятели. Но и тези хора, с които е възможно да имате интимност в бъдеще. Те ви виждат заедно и решават, че връзката ви продължава. Тези капани са почти на повърхността.
Останалите обаче са по-дълбоки. Болката се усилва. В периода на остри чувства на раздяла всяка среща с бившия, вместо да прави компромис с болката, да я омекотява, ще доведе до нейното засилване. Това се обяснява с доминантата, чиято същност е връзката на любовните нужди, свързани с този конкретен човек. Необходимо е време, за да отслабне такава доминанта. Така че не е нужно да го „храните“ със срещи, обаждания, писма или разглеждане на страниците му в социалните мрежи.
Чак когато чувствата изчезнат, комуникацията е възможна. Стига и двамата партньори искат.
)
Илюзии
Всеки път, когато видите бившия си, може да ви се струва, че той отново е с вас. Сякаш раздялата никога не се е случвала. И той няма нова. Но всеки път, когато той си тръгне отново, отчаянието, гневът и негодуванието ще се засилват.
Възлюбените бивши
Например той си е намерил нова приятелка. Виждате ги заедно, как общуват, как си казват мили думи, как демонстрират нежност. Харесва ли ви това? Ако не ви се отразява по никакъв начин на емоционалното състояние, тогава с бившия ви наистина сте само приятели. Ами ако всяка такава сцена отеква с гняв и негодувание вътре във вас? Трябва ли да отваряте тази рана безброй пъти? В крайна сметка светът около нас е пълен с много хора.
Разширете кръга си от познати. Така ще имате нови взаимоотношения с нови перспективи.
Източник: b17.ru