Мантрата е свещен звук, дума или фраза, повтаряна с намерение и осъзнатост. За разлика от обикновените думи, мантрата носи специфична вибрация, която може да променя вътрешното състояние на човека, да хармонизира ума и да събужда дълбоки ресурси на сила и спокойствие.
Открит семинар „За Мантрата и нейното въздействие“, който ще помогне да се бори стреса се организира на 24 април от 18:30 ч. в гр. София. Инж. Людмил Дренски, човекът въвел в България практикуването на въздушна йога и фондация „Калпатару“ организират форума, който е със свободен достъп.
„Във времена на несигурност, инфлация и политическа нестабилност, успокояването на ума и намирането на вътрешен баланс са изключително важни, за да водим един нормален и пълноценен живот“, казва инж. Дренски. Партньорите от фондация „Калпатару“ го подкрепят, защото искат да дадат алтернативи на българите в ежедневното справяне със стреса.
Първият от поредицата семинари – беседи на Дренски е посветен на мантрата като древна практика, която използва силата на звука и вибрацията, за да въздейства на съзнанието, тялото и емоциите. Беседи ще има до края на годината и в други градове на България.
)
Людмил Дренски е преминал през сериозни здравословни предизвикателства и намира хармония чрез практики като въздушна йога, медитация и мантра. Днес той споделя своя личен път и дълбоки познания с широка аудитория, вдъхновявайки хората да открият силата на вътрешния си потенциал.
„Доказано е, че от хилядолетия тя е инструмент за вътрешно пречистване, манифестация и духовно израстване. Традиционно мантрите се използват за фокусиране на ума – освобождаване от разсейване и стрес; духовно развитие – отваряне на съзнанието към по-високи състояния и лечение – подпомагане на емоционалното и физическото възстановяване“, обясняват от фондацията.
В различните духовни традиции мантрите имат различно звучене и употреба, но общото между тях е силата да преобразяват човека отвътре навън и отвън навътре.
Семинарът – беседа ще разгледа различните аспекти на мантрата и възможните начини за прилагане в ежедневния живот на хората.
Вход свободен до изчерпване на местата.