С напредването на възрастта повечето хора, както мъже, така и жени, забелязват, че задните им части губят заоблената си форма. Попитахме експертите защо това се случва и какво да направим по въпроса.
Разбира се, не всеки може да се похвали със закръглени форми. В противен случай Джей Ло нямаше да превърне тази част от фигурата си в акцент и да ги застрахова за сума пари, за да привлече още повече внимание към своята особа. След нея и други звезди започнаха да подчертават задните си части, в резултат на което изпъкналите дупета се превърнаха в определена модна тенденция, към която нежният пол по целия свят започна да се стреми.
)
Красивите задни части първоначално трябва да се награждават от природата и тя често го прави на национална основа. Латиноамериканките от незапомнени времена могат да се похвалят със съблазнителни форми, за които европейците само могат да мечтаят. Въпреки това и сред българките има такива, на чиито форми може да се завижда, а има и такива, които природата е надарила с други предимства.
Затова първоначално въпросът за красивите форми лежи в плоскостта на генетиката и особеностите на фигурата - някои са даденост, а други не. Въпреки това, с увисването на тъканите в областта на седалището с течение на времето се сблъскват и едните, и другите типове хора. Време е да разберем кои са 6-те навика, заради които дупето ви изглежда плоско:
)
1. Възраст. Гравитацията дърпа надолу не само тъканите на лицето или гърдите, но и други части на тялото, особено задните части. Процесът на стареене е естествен - кожата губи еластичност, производството на колагенови влакна намалява, мускулният корсет отслабва, в резултат на което имаме работа с птоза на меките тъкани. Ситуацията може да се овладее както с радикални мерки, като пластична хирургия или козметология, така и с редовни физически упражнения. Спортът помага за напомпване на мускулите, стяга кожата. Разбира се, въпреки ходенето на фитнес, такива форми като на Джей Ло е трудно да се получат, но да се стегнат задните части е напълно възможно.
2. Наличие на наднормено тегло. Излишната подкожна тъкан влошава проявата на птоза, тъй като допринася за още по-голямо увисване на тъканите. Вследствие на това допринася за това дупето ви да е станало плоско. Тук може да има само едно предписание: да се подложите на диета и да спортувате, или отново да прибегнете до възможностите на естетичната медицина.
3. Хормонален фон. Всякакви промени, включително бременност, следродилен период, когато има хормонално преструктуриране на организма, менопауза, проблеми с ендокринологичната система - всичко това задължително се отразява не само на състоянието и размера на гърдите, но и на корема и бедрата. Следователно фигурата като цяло е подложена на такива промени.
)
4. Високи токчета. Когато носите обувки с висок ток, горната част на бедрата и седалищната област, за разлика от глезенните и коленните стави, не са подложени на натоварване и следователно се отпускат. За да предотвратите това, трябва да редувате носенето на токчета с обувки с равна подметка/спортни обувки и да компенсирате липсата на упражнения чрез тренировки във фитнеса.
5. Стойка. Ако в миналото сте имали изразена кифоза на гръдната област, която често се компенсира със силно отклонение в лумбалната област (лордоза), това няма как да не се отрази на начина, по който визуално изглеждат задните ви части, в по-лоша посока.
6. Заседнал начин на живот. И, разбира се, една от основните причини за плоски седалищни части е заседналият начин на живот и липсата на физически упражнения, което води до отслабване на мускулния корсет и, разбира се, се отразява на начина, по който изглежда цялото тяло, като изостря увисналите тъкани.