Автор
Елена Ангелова

Любовта не е повод за трайна връзка - 7 начина да изберете най-правилния партньор

Често се случва човек, който ви се е струвал прекрасен и идеално подходящ за вас, след известно време да стане „различен“.

Още по-често това се случва, когато вече има брак, съвместна собственост и деца. Това значително усложнява избора на по-нататъшните действия. Тази тема е актуална по всяко време и представлява голяма трудност за много хора. Какво да направите, за да не попаднете в такава ситуация? Има няколко прости, но в същото време и сложни за прилагане, правила за това.

1. Най-важното правило - любовта не е повод за трайна връзка

Ако сте обзети от еуфория почти от първата среща, ако ви изглежда, че сте създадени един за друг и други подобни - не можете и не бива да се доверите на такова състояние. Всъщност вие изобщо не познавате този човек и вашата еуфория може да се основава на всичко - включително на травми от детството и на психологически характеристики. Особено ако сте израснали в семейство, в което е имало неблагополучна среда или нездравословни модели на взаимоотношения. В този случай такава еуфория у вас ще бъде предизвикана от хора, с които ще се пресъздадат точно същите патологични отношения. Затова - не вярвайте на еуфорията си.

2. Не фантазирайте и не допълвайте образа на човека според вашите желания

Когато двама току-що започнат да общуват, ние често сме склонни да измисляме много качества у другия, които обаче нямат реални покрития. Просто ни се струва, че той е този или онзи... Това е много опасен вариант. Имайте пред вид, че хората по принцип са склонни да скриват недостатъците си и да създават красива картина, за да впечатлят. Картината рано или късно избледнява и ние сме изправени пред реалност, която може да е много различна. Затова трябва да се съсредоточите само върху факти и действия и то - не само по отношение на вас, но и към други хора. Ако човек ви изглежда много отговорен, но в същото време често сменя работата си, не е успял да получи образование, не изпълнява обещанията си към вас или към други хора - вашите предположения за неговата отговорност са просто фантазия.

3. Той е такъв с всички, но с мен ще бъде различен

Голямо неблагоразумие е да се предполага така. Защо, за Бога, човек трябва да се раздвои с теб и да стане различен човек? Ако една жена е изневерявала на съпруга си с теб, защо си решил, че тя ще ти остане вярна? Ако човек е бил алкохолик в предишен брак, защо изведнъж ще стане трезвеник с вас? Хората, за съжаление, практически не се променят, правят го единствено по собствено желание, но със сигурност не и за да угодят на партньора си. Същото важи и за идеята, че можете да промените някого с поведението си, да го превъзпитате и т.н. Изобщо не трябва да разчитате на това. Вземете, каквото ви се дава или се отказвайте.

4. Сближавайте се бавно. Възможно най-бавно

Периодът на ухажване и сближаване е именно възможността да опознаете човека достатъчно, за да можете да го видите по-обективно. Не трябва да преминавате към интимни отношения по-рано от месец или месец и половина ухажване и срещи. Първо, връзките се изграждат на ниво ум, след това на ниво емоционална интимност и след това на телесно ниво. Това ще ви позволи да почувствате човека дали е възможно да се договаряте с него, какви ценности има, как и с какво живее, дали намирате общ език и т.н. Също така, не трябва да се събирате заедно по-рано от три или четири месеца след началото. Отидете си на гости, вижте как вашият потенциален партньор какъв е в ежедневието си и преценете дали сте си подходящи един за друг в този аспект.

5. Крушата не пада по-далече от дървото

Има много мъдрост в тази поговорка. Опитайте се да разберете в какво семейство е израснал той. Невъзможно е да не вземе модела на взаимоотношения от родителското семейство, това не може да не повлияе на личността му. Зрелият и възрастен човек трябва да бъде отделен от родителите си както физически, така и емоционално. Ако очаквате, че с любовта си ще го изтръгнете от семейството на родителите си, много грешите. Също така е голяма грешка да се мисли, че психологически здрав човек може да излезе от изключително нефункционално семейство. Ако майката командва в семейството, абсурдно е да се предположи, че мъж в такова семейство ще бъде каменна стена в отношенията си с вас, както и че жена от такова семейство ще признае първенството на съпруга си в семейството. Вероятността за е изключително ниска.

6. Наблюдавайте приятелите и връзката на вашия човек с тях

Не напразно ние избираме социалния си кръг, избираме тези, които ни подхождат и с които се чувстваме добре, с които имаме еднакви стандарти и интереси. Следователно, гледайки кръга от приятелите му, можем да разберем много за даден човек.

7. Никога не се самонавивайте

Това е последното, едно от основните правила. Ако откриете нещо в човек, което не се вписва точно във вашите представи за желания партньор, не е нужно да го оправдавате и да търсите причини или начини да се справите с него, докато оставате във връзката. Това е честно както към себе си, така и към партньора ви. Не трябва да си затваряте очите за нищо, ако ви отвращава вътрешно. Важно правило за успешен семеен живот е партньорите да имат еднакви стандарти в основните разбирания за живота като цяло, за семейния живот и за изграждането на взаимоотношенията. Ако грубата агресия и истерията са неприемливи за вас, а партньорът ви си ги позволява, не си създавайте илюзии, че нещата ще бъдат различни, когато сте заедно. Ако не сте подходящи един за друг по отношение на сексуалната активност, малко вероятно е това някога да се промени. Ако мъж смята, че разговорите за връзката ви са загуба на време, но вие не можете да имате връзка без това, тогава това не е вашият вариант. Точка. По-добре е да се разочароваш на прага, отколкото със семейство и деца зад гърба си.

Източник: b17.ru